Warsztat uczciwego mechanika

Profesjonalny warsztat łatwo rozpoznać. Niezależnie od tego, czy to Warszawa, Kraków, Szczecin, czy Poznań, mechanik samochodowy powie więcej swoim zachowaniem, niż słowami.

 

Jak nie dać się oszukać?

 

To pytanie zadaje sobie większość kierowców. Wielu trafiło chociaż raz w życiu na nieuczciwego fachowca, który zawyżył rachunek lub nie dokonał odpowiedniej naprawy. Jak nie dać się oszukać? Warto zwrócić uwagę na dwie sprawy.

 

Warsztat mechanika

 

Warsztat powinien mieć podobne cechy, niezależnie od lokalizacji: Starogard, Radom, Kołobrzeg, Poznań – mechanik musi zadbać o jego wygląd, wyposażenie i przejrzystość. Niezwykle ważne jest, by właściciel auta mógł obserwować, co robi się z jego wozem. Oczywiście, wejście na halę zwykle nie jest możliwe, jednak warto pomyśleć o przeszkleniu lub choćby szczerej, jasnej rozmowie. Mechanik, który nie ma nic do ukrycia z pewnością nie będzie robił z tym problemu.

 

Analiza rachunku

 

Zdarza się, że mechanicy wpisują w zlecenia prace, których nie wykonali. Podnosi to znacznie koszt rachunku, a wynik jest niezadowalający. Kiedy więc otrzymamy rachunek, warto go najpierw dokładnie przeanalizować. Wszystkie dziwne wpisy lub nieścisłości należy wyjaśnić jeszcze przed zapłaceniem – szczególnie, jeśli pojawią się pozycje zupełnie niezwiązane z usterką. Poza tym zwróćmy uwagę na dostępność cennika.

 

Specjalizacja

 

Wiele warsztatów specjalizuje się w naprawach konkretnych marek. Jasno sprecyzowana informacja daje już nam wskazówkę, że jest to miejsce, w którym naszym modelem zajmą się profesjonaliści. Nawet wówczas warto jednak przyjrzeć się warsztatowi i sprawdzić rachunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *