Urządzenie elektroniczne, które są znakami czasu

Wiele urządzeń, które do niedawna znajdowały się dopiero w fazie eksperymentów, możemy dziś kupić w zwykłym sklepie. Do niedawna używane przez wyspecjalizowane jednostki wojskowe, dziś są dostępne powszechnie. Tempo rozwoju nowych technologii jest zastraszające. Trudno nadążyć za nowinkami, jakie pojawiają się na rynku. Warto zapoznać się z urządzeniami, które stały się znakami naszych czasów.

Drukarki 3D

Pierwsze eksperymenty z udziałem drukarek 3D zaczęto przeprowadzać w latach 80-tych. Technologie udało się wtedy rozwinąć jedynie na tyle, aby mogły z niej korzystać wyspecjalizowane laboratoria oraz zakłady produkcyjne. Sprzęt nie był jednak jeszcze gotowy na tyle, aby dostarczyć go amatorom na użytek prywatny. Drukarki 3d służą do przenoszenia w rzeczywistość projektów stworzonych w programach typu CAD i trzeba zaznaczyć, że są w tym coraz lepsze. Za ich pomocą wykonuje się między innymi złożone części elektroniczne, a także figurki o misternych kształtach. Ponadto jest możliwość tworzenia w nich przedmiotów domowego użytku, takich jak widelce, noże, szklanki. Być może niedługo nie trzeba będzie już ich kupować, tylko wszystko będziemy mogli wytwarzać samodzielnie. Drukarki 3D wykorzystywane są również w medycynie. Coraz bardziej popularne staje się drukowanie narządów przy użyciu takich właśnie drukarek. Jeżeli ta technologia zostanie dopracowana, być może niedługo nie będzie problemu z szukaniem dawców narządów. Wszystko można będzie wydrukować przy pomocy drukarki 3D.

Drony

Drony, a więc samoloty bezzałogowe, są od wielu lat wykorzystywane przez wojsko. Teraz tego typu urządzenia może już mieć każdy. Drony wojskowe różnią się od tych, jakie możemy kupić w sklepach modelarskich. Te ostatnie wykorzystują napęd śmigłowy a nie odrzutowy, są o wiele mniejsze i bardziej delikatne. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas może pochwalić się, że ma sprzęt, z którego korzysta wojsko. Jest to rozwiązanie, które sprawia wielką frajdę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Na pewno jest to prawdziwy przełom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *