Tarcze korundowe – gdzie można je wykorzystać?

Tarcze korundowa wykorzystywane są do cięcia stali węglowej oraz nierdzewnej. Tarcza korundowa ma wielofunkcyjne zastosowanie w warsztacie i domu. Nadaje się do cięcia większości popularnych materiałów stosowanych przy wykończeniach wnętrz i na budowie. Możesz za jej pomocą przeciąć szybę, płytki czy kafelki, a także drewno. Jednocześnie nadaje się też do twardych metali, więc stanowi uniwersalny osprzęt pilarski. Przeznaczone są do cięcia szlifierkami kątowymi, do przecinania pod kątem 90° rur, profili oraz elementów ze stali konstrukcyjnej i stali szlachetnej. Prędkość robocza 80 m/s.

 

Tarcze korundowe są trwalsze i umożliwiają szybką, łatwą i ekonomiczną pracę. Na ich wysoką jakość składa się staranny dobór i połączenie wysokogatunkowych surowców. Oprócz wytrzymałego materiału, jakim jest węglik krzemu (SiC), gwarancją trwałości i bezpieczeństwa tarcz jest przede wszystkim ich przemyślana konstrukcja: jednorodna mieszanina wysokowartościowego materiału ściernego i żywic sztucznych, wzmocniona trzema warstwami z włókna szklanego.Testy dowodzą, że niewielka obniżka ceny wynikająca z przetworzenia niskowartościowych surowców, obniża trwałość produktu nawet połowę. Tarcze mają zastosowanie do szlifierek kątowych wszystkich producentów.

 

Istnieje wiele firm oferujących tarcze korundowe. Do najpopularniejszych należą Bosch, Norton czy YATO.  Mają różne rozmiary. Tarcza ma średnie wymiary idealne do standardowych prac, a do tego niewielką grubość. Możesz jej użyć również do cięcia elementów wymagających precyzji. Ostrze jest dobrej jakości i nie strzępi materiału, co ważne jeśli dany fragment ma być widoczny w mieszkaniu. Wszystko to sprawia, że tarcza nadaje się do zastosowania w wielu pracach remonotowo-wykończeniowych w domu i jego otoczeniu.

 

Przy doborze odpowiedniej tarczy warto jest znać swoją szlifierkę kątową, by wybrać odpowiedni rozmiar tarczy. Wiele firm daje na swój sprzęt roczną gwarancję (np. Bosch). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *