Szybka strona w handlu internetowym ma znaczenie

Z Internetu korzysta obecnie nawet 80% polaków. Polskie serwisy odnotowują również znaczący ruch z zagranicy. Pojawia się ma pytanie, jakie są wyznaczniki sukcesu poszczególnych stron i sklepów internetowych. Swoje oczywiście robi odpowiednia reklama, obecność w mediach społecznościowych, jednak jak się okazuje istotną rolę odgrywa również szybkość strony.

Sklep w internecie

Jeśli nasza strona internetowa, np. podstrona z produktem, który wybrał klient ładuje się więcej jak 5 sekund, to liczba potencjalnych transakcji spada aż o 40%. Czynnik ten generuje znaczące straty dla przedsiębiorców. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na wszystkie elementy wpływające na szybkość ładowania się strony. Jednym z nich są serwery. Wybór na rynku jest ogromny, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na oferowane parametry i stosunek ceny do jakości. W ten sposób zdecydować o wyborze najlepszego rozwiązania dla nas.

Z internetu korzystamy, bo pozwala nam znacząco zaoszczędzić czas. To ważne, gdyż żyjemy bardzo szybko i brakuje nam go na wiele rzeczy. Jeśli strona, na której chcieliśmy zrobić długo się ładuje obawiamy się oczekiwania na płatności i problemów, więc ją wyłączamy i decydujemy się na ten sam produkt w innym sklepie, nawet jeśli cena jest nieco wyższa. Wolimy święty spokój i pewność.

Istotny jest tu więc również skrypt, który powinien być odpowiednio skonfigurowany i działać bez zarzutu. Ułożenie przycisków i produktów na stronie również ma znaczenie, gdyż wpływa na UX- User Experience, czyli pozwala na wygodne korzystanie z witryny – w wielkim skrócie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *