Jak rozwinie się technika i elektronika w przyszłości?

Profesjonalni analitycy próbują przewidzieć, jak jeszcze może rozwinąć się technika i elektronika oraz co to oznacza dla zwykłych użytkowników.

Rozwój Internetu oraz możliwości, jakie obecnie daje zaskoczył nawet jego twórców. Jest to obecnie jedno z najpotężniejszych narzędzi, które włada różnymi systemami i zapewnia nieograniczone możliwości. Ten wynalazek, choć jest młody, zdążył wywrócić świat do góry nogami. Wpływa nie tylko na rozwój techniki, ale też w coraz większym stopniu na stosunki panujące w społeczeństwie. Kolejne pokolenie i specyficzna kultura jaką tworzy to zaskoczenie nawet dla najtęższych umysłów. Internet trafia do różnych obszarów naszego życia i zakorzenia się w nich. Wiele osób nie wyobraża sobie już dnia bez przeglądnięcia strony internetowej, wrzucenia zdjęcia na Instagrama, czy przeczytania newsów na ulubionych portalach informacyjnych. Coraz więcej ludzi buntuje się przeciwko technologii, nie jest wykluczone, że wkrótce powstanie wobec niej jakiś ruch oporu. Niektórym po prostu przeszkadza, że technologia tak brutalnie zawłada naszym czasem i naszymi myślami.

Powszechna dostępność technologii sprawiła między innymi, że ludzie są od siebie coraz dalej. Jeżeli mogą rozmawiać przez popularne komunikatory, to nie mają potrzeby widywania się i rozmawiania na żywo. Sztuka konwersacji face to face zamierza i staje się przeżytkiem.

Na pewno takie podejście do sprawy niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Warto więc poważnie zastanowić się na konsekwencjami rozwoju techniki i elektroniki w oparciu o Internet. Może się to skończyć niezbyt dobrze, jeżeli będziemy dalej brnęli bez pamięci w cały ten system, który w pewnych aspektach wyniszcza człowieka i sprawia, że staje się on coraz bardziej bezużyteczny. Warto więc pamiętać o tym, aby korzystać z techniki, ale z umiarem i tylko wtedy, gdy jest to faktycznie uzasadnione. Dzięki temu będzie ona mogła wywierać pozytywne aspekty na nasze życie, co będzie bardzo dobrym zjawiskiem. Na pewno bardzo dobrze na tym wyjdziemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *