Kiedy przydają się modele 3D?

Drukarki 3D znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach, w tym w medycynie i przemyśle. Sprawdź, gdzie wykorzystuje się modele 3D na dużą skalę.

Prototypy 3D

Najczęściej drukarki 3D wykorzystuje się do tworzenia prototypów, które były pierwszym zastosowaniem tych innowacyjnych drukarek. Prototypy 3D pozwalają firmom znacznie zaoszczędzić pieniądze i sprawdzić, czy prototyp jest pozbawiony błędów i może być wypuszczony do produkcji masowej.

Stomatologia

Implantologia, protetyka i ortodoncja to dziedziny stomatologii, w których drukarki 3D znajdują swoje zastosowanie. Dzięki drukowi 3D stomatolog może uzupełniać ubytki w uzębieniu pacjenta za pomocą wydrukowanych implantów lub protez. Dane pobiera się przy użyciu tomografii komputerowej lub skanera doustnego. Prawdopodobnie w przyszłości stomatologia będzie blisko kojarzona z drukiem 3D, który zostanie wprowadzony do gabinetów na stałe.

Przemysł motoryzacyjny

Z drukarek 3D korzystają już tacy producenci samochodów jak Ford, Opel, Volkswagen czy Volvo, którzy wykorzystując wydruki 3D oszczędzają na czasie i obniżają koszty. W przemyśle motoryzacyjnym drukuje się narzędzia oraz części samochodowe. W Kanadzie powstał już nawet pierwszy w całości wydrukowany samochód Urbee, który drukowano przez 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *