Praca w budowlance – jaki sprzęt niezbędny do rozpoczęcia pracy na własny rachunek

W dobie kryzysu ekonomicznego i nieustannie rosnącego zapotrzebowania na pracowników w branży ogólnobudowlanej wiele osób zastanawia się nad założeniem jednoosobowej działalności i pracy na własny rachunek właśnie w tym zakresie. Do tego kroku warto się jednak dobrze przygotować i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie niezbędnych narzędzi oraz możliwości jakie daje praca fizyczna. Poniższy artykuł w kilku punktach podpowie nam jakie mamy możliwości

Jakie narzędzia do pracy na budowie wybrać?

Jednym z najważniejszych etapów przygotowywania się do otwarcia własnej działalności jest zrobienie listy narzędzi, które musimy nabyć w pierwszej kolejności. Oczywiście większy sprzęt możemy wypożyczyć, na początku nie warto inwestować w rzeczy, które mogą być potrzebne kilka razy w miesiącu. Branża budowlana, wykończeniowa i remontowa charakteryzują się koniecznością posiadania wielu nawet małych narzędzi. Absolutną koniecznością jest więc zakup młotków, śrubokrętów, pędzli, piły do metalu i drewna, kombinerek i innych tego typu narzędzi. Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę jak ważne podczas pracy jest dobre oświetlenie. Lampa robocza to jeden z tych elementów, którego nie możemy pominąć podczas kompletowania niezbędnego sprzętu.

Co trzeba zrobić by założyć firmę?

Jednym z warunków koniecznych do założenia jednoosobowej działalności jest osiągnięcie 18 roku życia i ukończenie szkoły. Po tym etapie wystarczy, że zarejestrujemy swoją działalność na stronie ceidg.gov.pl lub w urzędzie miasta lub gminy. Po jednym dniu od rejestracji zostanie nam nadany numer NIP oraz REGON i zasadniczo możemy rozpocząć działalność. Znalezienie dobrej księgowej i dopełnienie formalności w Urzędzie Skarbowym to kolejny etap jaki należy wykonać by w przyszłości odprowadzać podatki we właściwy sposób. Po wizycie w US warto również udać się do ZUS by złożyć niezbędne formularze i zarejestrować się jako płatnika składek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *