Po jaki zawór ceramiczny sięgnąć?

Musisz kupić zawór ceramiczny? Nie wiesz, po który sięgnąć? Możliwe, że nasz tekst ułatwi Ci wybór, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Zawory ceramiczne – co mamy do wyboru?

Trzeba przyznać, że zarówno producenci, jak i dystrybutorzy stanęli na wysokości zadania, ponieważ oferują nam bardzo szeroki wybór zaworów ceramicznych. Co dokładnie mamy do wyboru? Na pewno warty wspomnienia jest zawór ceramiczny suwakowy, czyli element, który pozwala regulować lub odcinać przepływ cieczy lub innych substancji. 

Zawór ceramiczny suwakowy cechuje zamknięcie w postaci trzech lub czterech płytek ceramicznych i to właśnie one pozwalają nam na wygodną kontrolę przepływu danej cieczy. Do zalet takiego zaworu ceramicznego można zaliczyć fakt, że nie występują uszczelnienia miękkie, więc nie trzeba obawiać się zniszczeń przed medium ścierne. 

Jednak na tym nie koniec propozycji. Tuż obok czeka zawór kulowy ceramiczny, który również może służyć jako zawór odcinający lub regulacyjny. Do jego produkcji wykorzystuje się materiały odporne na ścieranie, więc gdy się po niego sięga, to możemy być pewni, że będzie dobrze sprawdzał się w powierzonych zadaniach. Z racji swoich właściwości zawór ceramiczny kulowy polecany jest tam, gdzie potrzeba regulacji przepływu zawiesin z zawartością części stałych abrazyjnych, ale nie tylko. Może okazać się również dobrym wyborem do napędu pneumatycznego, czy elektrycznego, a jeśli w grę wchodzi odcinanie przepływu, to nawet do napędu ręcznego.

Po który zawór ceramiczny sięgnąć?

Zarówno zawór ceramiczny kulowy, jak i zawór ceramiczny suwakowy może okazać się dobrym wyborem. Ważne, by zawsze mieć na uwadze swoje potrzeby, jak również miejsce pracy danego elementu. Jeśli w grę wchodzi wykorzystanie zaworu ceramicznego, gdzie wymagane są stosunkowo małe przepływy, to dobrym wyborem może okazać się zawór ceramiczny suwakowy. Z kolei jeśli szukamy rozwiązania, które zapewni kontrolę przepływu zawiesin z zawartością części stałych abrazyjnych, to nasz wybór powinien paść na zawór ceramiczny kulowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *