Oczyszczanie szamba – jak ważna jest umowa

Kiedy podejmujemy decyzję o zbudowaniu domku jednorodzinnego bez możliwości podłączenia się do instalacji kanalizacyjnej musimy zająć się kwestią ścieków. Najlepszym rozwiązaniem są tu szamba betonowe. Konin jak inne miejscowości wymaga właśnie takiego rozwiązania. Jest to wyzwanie, jednak solidna firma potrafi wykonać je w odpowiedni sposób, a szczelne  i wysokiej jakości zbiorniki na nieczystości zapewnią spokój mieszkańcom nowego domu. Pozostaje jednak jeszcze kwestia ich opróżniania.

 

W jaki sposób zadbać o opróżnianie szamba?

 

Wszystkie nieczystości, które gromadzą się w szambach muszą być regularnie usuwane (najrzadziej co dwa tygodnie). Są odpompowywane i wywożone przez specjalistyczne firmy posiadające tzw. wozy asenizacyjne. Żeby uniknąć jakichkolwiek kłopotów z w tej kwestii, należy jeszcze przed decyzją o budowie szamba dowiedzieć się, jaka jest pojemność wozów obsługujących okoliczne domy. Dzięki temu można dostosować wielkość szamba i zapewnić sobie oczyszczenie z nieczystości podczas jednego kursu. 

Drugą ważną sprawą, którą należy uregulować jest zapewnienie sobie stałej umowy z firmą zajmującą się oczyszczaniem szamba betonowego. Konin, Poznań, Gniezno i wszystkie inne duże , czy małe miejscowości mają w obowiązku umożliwić zawarcie takiej umowy. Co ona nam daje? Przede wszystkim zapewnienie, że nieczystości będą regularnie usuwane  i nie będziemy musieli nieustannie sami sprawdzać poziomu zapełnienia zbiornika. Jeżeli nie zawrzemy takiej umowy, a zdarzy się sytuacja, że zapomnimy sprawdzić poziomu wypełnienia szamba lub zamówiona usługa opróżniania ścieków się opóźni, będziemy mieli nie lada problem. Taka opcja może być brana pod uwagę tylko w przypadku, gdy rzadko przebywamy na terenie działki, a tym samym nieczystości są niewielkie i nieregularne. 

 

Zanim zdecydujemy się na szambo…

 

Zanim zdecydujemy się na konkretne szambo warto skontaktować się z firmą produkującą i montującą zbiorniki na nieczystości. Dzięki temu poznamy szczegółowe rozwiązania oraz sposoby budowy, a tym samym unikniemy wielu niepotrzebnych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *