Nowoczesne lampy szklane – lekkość i elegancja w jednym

Przeszukując sklepowe oferty, z pewnością nieraz zetkniemy się z oryginalnym rozwiązaniem, jakim są nowoczesne lampy szklane. Cenione za swoją praktyczność oraz niesamowite walory estetyczne, akcesoria te stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia polskich domów. Co więcej, szeroka gama dostępnych designów sprawia, że z oświetlenia tego typu korzystać mogą nie tylko zwolennicy klasycznych salonów, ale też minimalistycznych wnętrz nowoczesnych. Należy pamiętać jedynie o umiejętnym doborze interesujących nas lamp do konkretnych pomieszczeń. Szkło coraz częściej stanowi bowiem podstawę dekoracji naszych czterech kątów, o czym świadczy chociażby ogromna popularność szklanych blatów. Warto jest więc pomyśleć nad podkreśleniem takich akcentów pasującym oświetleniem. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Żyrandole i inne lampy wiszące

Najpopularniejszym wariantem lamp szklanych są modele wiszące, cenione za niesamowitą wręcz wszechstronność. Ze względu na naturalne właściwości tego materiału, wykonane z niego lampy mogą mienić się różnymi barwami lub rzucać efektowne cienie, nie tracąc przy tym na swojej ogólnej funkcjonalności. Wybór jest tu naprawdę ogromny – od kloszy imitujących witraże, po niestandardowe kształty, przypominające szyszki lub trójkąty. A ponieważ szkło prezentuje się znacznie bardziej elegancko niż tworzywa sztuczne, designy o mniej standardowej formie będą prezentować się estetycznie nawet w mocno klasycznych pomieszczeniach.

Lampy stołowe

Mówiąc o lampach szklanych, nie sposób nie wspomnieć o słynnych modelach stołowych, stawianych najczęściej w sypialniach. Popularność tego rozwiązania jest dość oczywista – delikatna forma szkła, w połączeniu z stylowym abażurem sprawia, że całe pomieszczenie nabiera przyjemnego, wypoczynkowego charakteru. Specjalistyczne sklepy, na przykład LampyStudio, oferują nam również ciekawe, nowoczesne rozwiązania, takie jak eleganckie lampki Ilsa Endon z nieprzeźroczystego szkła, w odcieniach gustownej czerni. Równie interesującym wyborem są tu lampy Gideon Endon ze szkła przeźroczystego, wyposażone w stylowe, ciemne klosze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *