Manipulator przemysłowy – co to jest ?

Usprawnienie pracy we wszystkich zakładach przemysłowych jest priorytetem; równie ważne jest jednak bezpieczeństwo pracowników, dlatego największą popularnością cieszą się przede wszystkim urządzenia bezpieczne i niezawodne. Jednym z przykładów dziedziny, w której innowacje są szczególnie potrzebne jest transport obiektów w obrębie hali produkcyjnej. Przenoszenie ciężkich przedmiotów przez pracowników własnoręcznie jest niemożliwe; z kolei nie wszędzie możliwe jest wykorzystanie wózków widłowych. W przypadku mniejszej powierzchni czy hali o dużym natężeniu ruchu wózki widłowe nie tylko nie będą wygodne w użytkowaniu, ale również mogą stanowić potencjalne źródło zagrożenia dla pracowników.

Alternatywą dla tego rodzaju transportu obiektów mogą być manipulatory: urządzenia wykorzystywane do przenoszenia, przemieszczania, obracania oraz pozycjonowania ładunków. Manipulator może być alternatywą dla innych sposobów przenoszenia, takich jak wózki widłowe czy żurawie. Znajduje wykorzystanie w branży spożywczej, budowniczej, chemicznej, meblarskiej oraz wielu zakładach przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest ułatwienie przenoszenia obiektów warto zainwestować w tego rodzaju urządzenia. Dzięki manipulatorom możliwe jest przeniesienie przedmiotów w zakresie wagowym od kilku kilogramów do nawet ponad tony przy użyciu sprężonego powietrza. Minimalny wysiłek włożony w transport przedmiotów sprawi, że pracownicy będą mogli efektywniej pracować.

Manipulator przemysłowy – wygoda i niezawodność

Manipulatory przemysłowe zostały zaprojektowane w ten sposób, by umożliwić wykonywanie prac wymagających precyzji – często dedykowane są również dla pracowników zajmujących się pracą przy linii produkcyjnej. Płynny i jednocześnie precyzyjny ruch zapewnia wygodę podczas codziennego użytkowania. Duża niezawodność to z kolei bezpieczeństwo – zarówno dla przenoszonych obiektów, jak i pracowników znajdujących się w pobliżu.

Jaki manipulator przemysłowy wybrać?

Dużą popularnością cieszą się zarówno pneumatyczne manipulatory przemysłowe, jak i manipulatory elektroniczne. Manipulator pneumatyczny dedykowany jest zakładom, w których niezbędne jest przenoszenie ładunków z przesuniętym poza oś środkiem ciężkości. Duża niezawodność oraz prosta i zarazem solidna konstrukcja zapewniają bezproblemową intensywną pracę. Manipulatory elektroniczne pozwala na szybszy i bardziej precyzyjny transport obiektów. Jest także lżejszy oraz automatycznie dopasowuje się do wagi przenoszonych przedmiotów. Który z manipulatorów wybrać? Wszystko zależy od specyfiki pracy zakładu, produkowanych przedmiotów oraz przenoszonych obiektów. Warto dopasować manipulator do potrzeb zakładu, by narzędzie zapewniło maksimum korzyści. To inwestycja, która pozwala na usprawnienie pracy – koszt zakupu zwróci się bardzo szybko, bowiem pracownicy zyskają wygodne narzędzie. Sięgaj po manipulatory renomowanych firm, dzięki czemu zyskasz gwarancję nie tylko niezawodności, ale również bezpieczeństwa, które jest kluczową kwestią.

https://www.dalmec.com/pl/co-to-jest-manipulator-przemyslowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *