Krążki ścierne – czym są i kiedy się przydają?

O papierze ściernym mówi się bardzo wiele i nikogo nie dziwi jego używanie. Każdy jest świadomy funkcjonalności tego pozornie prostego, mało skomplikowanego narzędzia. Innowacyjnością są krążki ścierne na rzep, które posiadają specjalny welurowy rzep, jaki wykorzystywany jest do prac zarówno na sucho, jak i na mokro.

 

Krążki ścierne na rzep – czym tak naprawdę są?

 

Zastanawiasz się, czym są krążki ścierne i gdzie się przydadzą? To nic innego jak specjalny krążek, który wykorzystywany jest podczas wykonywania prac szlifierką kątową bądź wiertarką elektryczną. Można je stosować zarówno na sucho, jak i na mokro, dzięki czemu dają dużą uniwersalność i szerokie pole do manewru. Świetnie nadają się do finalnych etapów obróbki szlifierskiej różnorodnych materiałów. Chodzi zarówno o tworzywa sztuczne, jak i drewno, gips, metal czy stal.

 

Budowa takich krążków ściernych na rzep jest niezwykle prosta. Powstały one z papieru ściernego, gdzie na samym końcu przyklejony jest rzep. Jak działa to w praktyce? Krążki te posiadają specjalne otwory. Dzięki nim szlifierka zasysa powstały w trakcie szlifowania pył, a same krążki mogą być wykorzystywane długo, nie niszcząc tym samym materiału, na którym pracują. 

 

Dziś można znaleźć wiele różnorodnych rodzajów krążków na rzep. Posiadają one zróżnicowaną średnicę, spośród których można wyróżnić najpopularniejsze – te o średnicy 12,5 cm, 15 cm oraz 22,5 cm. To na jaką się zdecydujemy, musi być uzależnione od tego, na jakim materiale pracujemy, czy są to działania na sucho czy na mokro.

 

Papier ścierny w krążkach – zastosowanie

Posiadasz szlifierkę mimośrodową? W takim razie przyda Ci się papier ścierny krążki 150. Krążki te powstają ze specjalnego papieru ściernego, który podklejony jest welurem i posiada kilka – a czasami nawet kilkanaście! – otworów. Jest on przeznaczony do różnorodnych prac, a o tym, do jakich, mówią oznaczenia literami alfabetu. Możesz nim szlifować zarówno grube powierzchnie, jak i wykonywać prace bardzo delikatne oraz precyzyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *