Kolce przeciw ptakom, a siatki

Kolce przeciw ptakom – mieszkańcy miasta wiedzą, jak niepokojąca może być obecność gołębi, wron, wróbli lub wież. Ptaki miejskie są głośne i niezbyt czyste, zanieczyszczają elewacje, balkony, chodniki i parki. Nawet miłośnicy ornitologii wolą obserwować je z daleka niż wykonywać codzienne czynności przy wejściach do domów, firm i centrów handlowych.

Kolce przeciw ptakom, a domowe zacisze

Rozwiązaniem wielu problemów związanych z ptakami miejskimi są nowoczesne sieci. Coraz częściej zamówienie na instalację wydaje nie tylko właściciele prywatnych nieruchomości i mieszkań w blokach, ale także administratorzy instytucji publicznych, którym zależy na wygodzie korzystania z otaczającej ich przestrzeni. W związku z tym ważne są dwa punkty, jeżeli chodzi o kolce przeciw ptakom.

Siatki przeciw ptakom są montowane w taki sposób, aby nie wpływały na funkcjonalność miejsc, w których są umieszczone. Obecnie dysponujemy nowoczesnymi metodami montażu (platformy robocze, dostęp linowy), dzięki czemu przestrzeń, w której sieci mogą wykonywać swoje funkcje, nie jest ograniczona. Ważne jest również, aby można je było umieszczać na różnego rodzaju obiektach (domy, bloki, budynki użyteczności publicznej, fabryki, hale, dworce kolejowe, kościoły, dziedzińce, wiadukty).

Są dostępne w stonowanych kolorach, dzięki czemu wtapiają się w otoczenie bez uszczerbku dla walorów wizualnych analizując kolce przeciw ptakom. Sieci to nie jedyny sposób radzenia sobie z niepożądaną obecnością ptaków. Można je łączyć z innymi rozwiązaniami, takimi jak urządzenia dźwiękoszczelne lub kolce (działają one dobrze w miejscach, w których kratki byłyby zbyt widoczne: gzymsy lub parapety, nawet jeśli same wykonują swoje funkcje). Ich skuteczność w porównaniu z metodami domowymi (wszyscy pamiętamy jaskółki, które odpierają folię aluminiową) jest niekwestionowana.

Przestrzeń życiowa jest połączona z oazą spokoju, miejscem odpoczynku, ale także miejscem, w którym codziennie spędzamy czas. W związku z czym chcemy, aby był schludny i uporządkowany oraz aby w pełni spełniał nasze potrzeby. Przez większość czasu takie zdjęcia nie obejmują widoku ptaków piszczących nad naszymi głowami lub za oknami naszych okien, aby Twoje pomysły się spełniły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *