Kocioł gazowy jednofunkcyjny, a kotły wiszące

Jak sama nazwa wskazuje, jednofunkcyjne kotły gazowe wykonują zazwyczaj tylko jedno zadanie, jakim jest podwyższenie temperatury domowej instalacji grzewczej.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny, a innowacyjne rozwiązania

Jeśli używasz tego typu kotła również do podgrzewania wody, to powinieneś kupić grzałkę pojemnościową (zwykle nazywaną zbiornikiem) lub wybrać gotowe wyposażenie przygotowane przez producenta. Nie należy o tym zapominać przy wyborze czegoś takiego jak kocioł gazowy jednofunkcyjny.

Kocioł gazowy ze zbiornikiem wody pełni dwie funkcje: może nie tylko podnieść temperaturę wody w instalacji c.o., ale także zapewnić ciepłą wodę użytkową. W takich zastosowaniach podgrzana gorąca woda dostaje się do systemu grzewczego lub do kranu lub prysznica. Kocioł gazowy jednofunkcyjny to również dobre rozwiązanie.

To rozwiązanie zajmuje więcej miejsca niż zwykłe kotły kombinowane. Jeśli jednak masz w rodzinie więcej osób lub chcesz nim podgrzać wodę z wielu miejsc jednocześnie, będzie to idealny wybór. Warto także zadać pytanie jaki kocioł wybrać.

Jeśli w Twoim domu jest wiele kuchni lub łazienek, idealnym wyborem będzie jednofunkcyjny kocioł gazowy z tacami. Jest to również dobry wybór, gdy Twój dom jest przestronny, a kuchenka jest dość daleko od baterii. W porównaniu z kotłem dwufazowym zaletą zastosowania tego rozwiązania jest znacznie mniejsza utrata wody.

Kocioł gazowy dwufunkcyjny to urządzenie, które spełnia dwa zadania: podgrzewa wodę użytkową oraz wodę służącą do ogrzewania domu. Jest to rozwiązanie oszczędzające miejsce, ponieważ naczynie jest częścią kotła. Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu lub kondominium z niewielką odległością między kotłem a wszystkimi kranami to będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Ma to także znaczenie, jeżeli stawiamy na kocioł gazowy jednofunkcyjny.

Jeśli Twoja rodzina jest mała i chcesz ją wykorzystać do podwyższenia temperatury wody w łazience i kuchni, możesz bezpiecznie wybrać ten kocioł. W porównaniu z kotłami jednofunkcyjnymi ten rodzaj kotłów wytwarza mniejsze straty ciepła. W tej technologii woda jest podgrzewana w sposób ciągły podczas wypompowywania, czyli tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *