Jakie wybrać oświetlenie tylne do motocykla?

Komfort i bezpieczeństwo jazdy zarówno autem, jak i motocyklem są najważniejsze. Warto zatem pamiętać nie tylko o dobrych akcesoriach i obuwiu, ale także o oświetleniu.

Pamiętajmy, że za brak świateł lub sprawnych „migaczy” możemy otrzymać mandat! Warto zatem nie bagatelizować tego problemu. Jakie oświetlenie tylne do motocykla okaże się najlepsze? Na co warto się zdecydować, by bezpiecznie móc jeździć także po zmroku?

Co daje montaż dobrego tylnego oświetlenia?

Przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Jeśli inwestujemy w dobre „światła”, np. lampy LED tylne do motocykla możemy być pewni, że będziemy widoczni już ze sporej odległości. Dzięki temu podnosimy komfort nie tylko naszej jazdy, ale także innych. Co istotne, dobre jakościowo lampy LED tylne do motocykla, świecą intensywnie nawet podczas intensywnych opadów i złej pogody. Jeśli za oknem burzowo i deszczowo, ale mamy odpowiednie „światła”, możemy bez problemu udać się „w trasę”. LED świeci dosyć intensywnie, zapewniając świetną widoczność. Pamiętajmy również, aby wybierać lampy energooszczędne. Dzięki temu będą nam o wiele dłużej służyć, a my wydamy mniej pieniędzy. Takie z pewnością są lampy LED. Lampy LED tylne do motocykla to świetny wybór, głównie dlatego, że są nowoczesne, a światło z nich padające podobne jest do koloru białego, nie żółtego jak tradycyjnych żarówek, przez co o wiele lepiej widać.

Dlaczego LEDy?

Coraz więcej osób zastępuje LEDami w swoich „maszynach” tradycyjne żarówki. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt dobrego oświetlenia i atrakcyjnego wyglądu. Co istotne, warto wiedzieć, że lampy LED tylne do motocykla o wiele lepiej działają od tradycyjnych żarówek podczas szybkiej jazdy. Gdy poruszamy się po drodze dość szybko, może dochodzić do licznych wstrząsów, a przez to do przerwania sygnału. Zwykłe żarówki bardzo często mogą przerywać sygnał podczas najechania, np. na nierówność, podczas gdy LEDy będą świecić nieprzerwanie.

Jakie lampy tylne do motocykla wybrać?

Wybór LEDów mamy spory. Pamiętajmy, aby kupić odpowiednie lampy u sprawdzonych producentów lub z dobrych sklepów, np. internetowych: https://www.motobros.pl/. „Światła” te muszą mieć certyfikat CE oraz certyfikat europejskiej homologacji, czyli być dopuszczone do sprzedaży i przejść liczne testy bezpieczeństwa. Kupując lampy, zwracajmy na to uwagę. Inaczej możemy nie mieć pewności, czy lampy te są bezpieczne. Kolejną, istotną rzeczą jest dobranie takich lamp, które będą dobre dla naszego modelu motocykla. Prześledźmy zatem, co pasuje do naszego motoru, ewentualnie spójrzmy także na zamienniki.

Jak wygląda natomiast sprawa z montażem tego typu diod? Nie jest on trudny, zazwyczaj świetnie poradzimy sobie sami, musimy jednak mieć niewielki zmysł techniczny. Wiele LEDów wymaga zainstalowania przerywacza, który poprawi jakość działania „świateł”. Należy jednak zakupić go oddzielnie. Jeżeli uważamy jednak, że nie poradzimy sobie z montażem lub chcemy powierzyć to działanie wykwalifikowanej ekipie, możemy zlecić wymianę lub montaż od podstaw lamp LED tylnych do motocykla. Co ważne, certyfikowane lampy LED to gwarancja pomyślnej kontroli policji, podczas rutynowego zatrzymania. Sporo „świateł” tego rodzaju ma oba certyfikaty jakości, są zatem dużo „pewniejsze”, niż tradycyjne modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *