Domowy sposób na czystość i zdrowie – wytwarzanie ozonu

W Media Sklep 24 znajduje się szeroka oferta generatorów ozonu, kategorii urządzeń, która staje się coraz popularniejsza nie tylko w dużych firmach, przemysłach, ale również w domowych warunkach. Coraz częściej sięgamy do ozonatorów, które… co tak naprawdę nam umożliwiają?

Jedno działanie, wiele efektów w różnych przestrzeniach.

Generatory ozonu, powszechnie znane jako ozonatory, mają jedną wspólną właściwość – wytwarzają naturalny gaz, ozon, który znany jest przede wszystkim jako składnik atmosfery zabezpieczający nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Generowanie gazu przez te urządzenia jest w pełni naturalne, bo wykorzystują cząsteczki zawarte w powietrzu, którym oddychamy. Taki „czysty” ozon ma niezwykłe korzyści dla jakości powietrza, którym oddychamy – nie tylko neutralizuje nieprzyjemne zapachy (neutralizuje – likwiduje zamiast maskować), ale przede wszystkim zabija wszelkie bakterie i wirusy, zapobiega ich namnażaniu oraz oczyszcza powietrze z wszelkich zanieczyszczeń, co jest istotne w przypadku alergików.
Istotną właściwością tych urządzeń jest różnorodność zastosowania – specjalny ozonator do butów (w celu zwalczania grzybicy i zapachów), do samochodu (klimatyzacja jest pełna bakterii) czy oczyszczaniu powietrza w dowolnym pomieszczeniu.

Ozonator do butów – jak to działa?

Ozon sam z siebie ma intensywny, charakterystyczny zapach, który dla niektórych może być odczuwany jako nieprzyjemny. Jego nadmiar również jest szkodliwy, wobec czego korzystając z generatorów, należy jest pozostawić same w pomieszczeniu albo, tak jak w przypadku urządzeń do butów, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu – umieszcza się na nim buty, które ulegają odświeżeniu i dezynfekcji, a następnie są suszone. Natychmiastowe suszenie pozwala na pozbycie się wilgoci oraz trwałość butów.
Korzystanie z naturalnego gazu, chociaż wymaga odpowiedniego sprzętu i warunków, pozwala na uniknięcie problemów zdrowotnych oraz podwyższenie jakości życia, bo w końcu – z butów i powietrza nie możemy zrezygnować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *