Czym jest kolokacja serwerów?

Kolokacja, nazywana również hotelingiem, to usługa, polegająca na użyczaniu firmom trzecim odpowiednio dostosowanych pomieszczeń, mogących pełnić funkcję serwerowni. Nie da się bowiem ukryć, że optymalne operowanie istotnymi danymi jest obecnie kwestią praktycznie kluczową w każdym przemyśle. Obiekty przemysłowe stają się coraz nowocześniejsze, wykorzystując inteligentne włączniki światła i inne tego typu rozwiązania, utożsamiane z biznesowym postępem. Niestety, wiele firm nie jest w stanie przekształcić dotychczasowej serwerowni w rozbudowane centrum danych, na przykład z powodu ograniczonej ilości wolnej przestrzeni. To właśnie w takich sytuacjach, warto jest rozważyć kontakt z profesjonalną firmą, zajmującą się hotelingiem.

 

Zalety kolokacji

 

Pamiętajmy, że usługa ta nie ogranicza się wyłącznie do samego wynajmu serwerowni innym firmom. Usługodawca jest tu bowiem zobowiązany zapewnić również bezawaryjną, ciągłą pracę serwerów, wykorzystując w tym celu nowoczesne zasilacze UPS. Dzięki temu, stawiając na kolokację, nie musimy obawiać się, że nasze dane zostaną utracone. Nie bez znaczenia są tu też optymalne warunki do pracy urządzeń. Z tego też powodu, wynajmowane pomieszczenia odznaczają się odpowiednio dostosowaną klimatyzacją. Użyczona serwerownia posiada również szybkie łącza internetowe, zapewnione przez niezależnych dostawców.

Niewątpliwym atutem hotelingu jest także bezpieczeństwo. Serwerownie, udostępniane innym firmom, posiadają bowiem szereg najwyższej klasy zabezpieczeń, zarówno antywłamaniowych, jak i przeciwpożarowych. Nie ma tu także limitu w kwestii dostępu do serwera. Firma, wynajmująca serwerownię od usługodawcy, może obsługiwać swoje dane każdego dnia, o każdej porze. Warto tu też wspomnieć, że coraz więcej przedsiębiorstw, decydujących się na hoteling serwerów, sięga po najbardziej sprawdzone rozwiązania, opracowane przez wiodące marki. Należy do nich chociażby uznana Schneider Electric, oferująca szeroką gamę nowoczesnych technologii, od inteligentnych włączników światła, po sprzęty do serwerowni. Stawiając na wynajem serwerów, możemy być zatem pewni, że nasze dane będą przechowywane w najlepszych możliwych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *