Czy warto kupić miernik orp?

Woda niejeden ma skład. Tak można by krótko podsumować rodzaje wody. Na pozór nic nie różni wody mineralnej, źródlanej, czy kranowej. Na pozór. Tymczasem różnica jest diametralna, a skład wody wpływa na nasze zdrowie. O jej jakości mówi nie tylko stopień oczyszczenia, ale też dwa czynniki: pH i orp.

 

PH i orp – dwa magiczne skróty

 

O pH wody większość z nas słyszała już wielokrotnie. Ten skrót określa obecność w wodzie jonów wodorowych i wodorotlenowych. Tymczasem o orp (Oxidation Reduction Potential) mówi się znacznie rzadziej. Tymczasem wskazuje on na obecność w wodzie wolnych elektronów. 

 

Zachować młodość

 

Jakość wody ma wpływ na nasze zdrowie. Woda o wysokim pH wpływa na zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie, natomiast ujemne orp nie tylko oczyszcza organizm i wzmacnia jego kondycję, ale również opóźnia starzenie się komórek i zapobiega rozwojowi wielu chorób. Brak równowagi tego składnika jest jedną z przyczyn pojawiania się poważnych schorzeń. 

Woda złej jakości sprawia, że w komórkach dominują wolne rodniki, które nie mogą być z nich usunięte. Niestety, żeby się ich pozbyć musimy dostarczyć organizmowi antyutleniaczy, by wspomóc ich wydalenie. Jonizowana woda, która ma dużą ilość wolnych elektronów, a tym samym niską wartość orp jest prawdziwym „wymiataczem” wolnych rodników i toksyn. To dzięki niej nasze komórki nie starzeją się tak szybko i są w stanie obronić się przed chorobami.  

 

Miernik orp – domowym sposobem na kontrolę wody

Na szczęście nie potrzeba skomplikowanych urządzeń, by sprawdzić jakość wody i poziom orp. Wystarczy do tego wodoszczelny miernik, który warto i na bieżąco kontrolować orp jonizowanej wody użytkowej. Dzięki  tym urządzeniom każdy może określić zawartość wolnych elektronów. Miernik wskazuje potencjał orp w mV. Jeżeli wynik jest dodatni, oznacza to, że woda może zawierać wolne rodniki, które wpływają szkodliwie na zdrowie. Woda o ujemnym orp jest natomiast naturalnym oxydantem, a tym samym usuwa z organizmu zalegające w nim wolne rodniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *