Czy warto jest korzystać z kotew chemicznych?

Kotwy chemiczne to nowatorskie rozwiązanie, stanowiące znakomity wybór w przypadkach, gdy poszukujemy skutecznego mocowania do bardzo ciężkich elementów. Produkty te, pomimo swojej nowoczesnej formy, są bardzo tanie i proste w aplikacji. Dzięki temu, korzystać z nich mogą nie tylko budowlańcy, ale też zwykli lokatorzy, chcący skutecznie przeprowadzić renowację swoich czterech kątów. Najpopularniejszymi mocowaniami chemicznymi w Polsce są obecnie kotwy Fischer. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego naprawdę warto jest sięgnąć po takie niestandardowe rozwiązanie.

Potęga żywicy

Kotwy chemiczne opierają swoje działanie na specjalnie opracowanej masie żywicznej. Dzięki temu, mocowanie tego typu nie wywiera nacisku na otaczające je ścianki, wiążąc poszczególne elementy ze sobą za pomocą procesu nazywanego adhezją. Cecha ta sprawia, że chemiczne kotwy Fischer nie naruszają delikatnych powierzchni, podatnych na kruszenie. Są więc one znakomitym wyborem w starym budownictwie tudzież podczas prac nad betonem komórkowym. Za ich pomocą, możemy również łączyć cegły oraz pustaki. Kotwa chemiczna stanowi także nieocenioną pomoc podczas napraw miejsc, naruszonych przez błędy konstrukcyjne. Możemy też posłużyć się nią w celu wykończenia powierzchni, z których wyjęto uprzednio kotwy zwykłe.

Stosowanie kotew chemicznych

Kotwy Fischer to starannie zaprojektowane, szczelne ampułki, wymagające od nas użycia dozownika. Zależnie od wykonywanych przez nas procedur, dozownik może być wbijany lub wkręcany. Ogromną zaletą kotew chemicznych jest tu też fakt, że masa żywiczna jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Nie musimy bowiem martwić się o to, że mokra powierzchnia tudzież zalany otwór przeszkodzą nam w mocowaniu. Za pomocą kotew chemicznych możemy zatem mocować nawet bardzo duże, ciężkie obiekty, pracując przy niesprzyjającej, jesiennej pogodzie. Sama masa zasycha szybko, dzięki czemu obróbka zajmuje niewiele czasu. Produkty Fischer posiadają jednocześnie wszystkie niezbędne certyfikaty, dowodzące ich wysokiej ognioodporności oraz wytrzymałości na wstrząsy sejsmiczne, co czyni je idealnym wyborem zarówno podczas obróbki mieszkań, jak i prac nad miejscami użytku publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *