Blokowanie połączeń w telefonach

Powstają coraz to nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy od nieświadomych niczego osób odbierających połączenia od nieznanych numerów. Jednym z ostatnich jest puszczanie sygnałów na losowo wybrane numery telefonu. Polega to na tym, że automat dzwoni na wybrany numer, po czym po pierwszym sygnale się rozłącza. Jak się przed tym bronić?

Zazwyczaj, gdy widzimy nieodebrane połączenie, w pierwszym odruchu oddzwaniamy. Zazwyczaj robią to osoby prowadzące działalność gospodarczą, do których bardzo często dzwonią klienci. Nie sposób nie odzwonić, skoro być może to dzwonił nowy klient lub stały klient, który zmienił telefon. I niestety tutaj jest pułapka. Oddzwonienie na taki numer i pierwsza minuta rozmowy nie rzadko będzie kosztowała nas od 30 do nawet 50 złotych, ponieważ są to połączenia, które są zza granicy. Zazwyczaj numery są podobne do tych w Polsce, ale różnią się niuansami, których na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie zauważyć.

Obecnie są jednak sposoby, aby przed takimi fałszywymi naciągaczami się bronić. Użytkownicy smartfonów mogą zablokować połączenia w swoim telefonie, które pochodzą od nieznanych numerów. Można także zablokować nieznany numer, gdy na przykład go nie odbierzemy, a będzie nam się wydawał podejrzany. Powstały również specjalne aplikacje, które skupiają numery, które chcemy zablokować. Można do niej dodać znane nam numery, które nękają nas od dłuższego czasu lub zdefiniować własne reguły – na przykład takie, które będą rozłączały wszystkie numery, składając się z 10 lub więcej cyfr. Takie rozwiązanie spowoduje, że nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z odebraniem połączenia, które polega na wyłudzaniu od nas pieniędzy.

Na pewno warto bronić się przed naciągaczami. W nowych telefonach jest wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że blokowanie numerów staje się dużo prostsze. Na pewno będziemy zadowoleni z efektów, jakie w takiej sytuacji uzyskamy, ponieważ nie będą nas nękały żadne numery, które będą chciały wyłudzać od nas pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *